Sunday, December 8, 2019
1:00 PM - 5:00 PM
1:00 PM - 5:00 PM
Monroe Boardroom 4
Monday, December 9, 2019
7:00 AM - 5:00 PM
7:00 AM - 5:00 PM
Grand Ballroom Registration
7:30 AM - 9:00 AM
7:30 AM - 9:00 AM
Randolph 1B
8:00 AM - 12:00 PM
8:00 AM - 12:00 PM
Grand Suite 5
8:00 AM - 5:00 PM
8:00 AM - 5:00 PM
Columbus Hall
9:00 AM - 12:00 PM
9:00 AM - 12:00 PM
Randolph 1B
9:00 AM - 5:00 PM
9:00 AM - 5:00 PM
Michigan 1
Mary Coppola Heslep
12:00 PM - 5:00 PM
12:00 PM - 5:00 PM
Grand Ballroom C-F
12:00 PM - 5:00 PM
Columbus Hall A-B
1:00 PM - 3:30 PM
1:00 PM - 3:30 PM
Michigan 3
1:00 PM - 5:00 PM
1:00 PM - 5:00 PM
Grand Suite 3
3:00 PM - 5:00 PM
3:00 PM - 5:00 PM
Columbus Hall C-F
Jim Love Richard Marsh Chinmay Soman Jim Schweigert
5:00 PM - 6:00 PM
5:00 PM - 6:00 PM
Randolph 1A and 1B
Tuesday, December 10, 2019
7:00 AM - 5:00 PM
7:00 AM - 5:00 PM
Grand Ballroom Registration
8:00 AM - 9:30 AM
8:00 AM - 9:30 AM
Grand Ballroom A/B
Dan Basse
8:00 AM - 11:00 AM
8:00 AM - 11:00 AM
Riverside Center
8:00 AM - 5:00 PM
8:00 AM - 5:00 PM
Columbus Hall A-B
8:00 AM - 5:00 PM
Grand Ballroom C-F
9:45 AM - 11:45 AM
9:45 AM - 11:45 AM
Grand Ballroom A/B
John Latham Myron Stine Brett Sciotto William Wyffels Scott Beck
12:00 PM - 6:00 PM
12:00 PM - 6:00 PM
Riverside Center
1:00 PM - 2:15 PM
1:00 PM - 2:15 PM
Columbus Hall G-J
Randall Fry Josh Wall Ann Vande Lune Peter Zalinski Susan Ruland
1:00 PM - 2:30 PM
1:00 PM - 2:30 PM
Riverside Center
Madelyn Koester Dieter Mulitze Jason Cope Michael Ritter Francesco Dellendice Eric Davidson Jess Bollinger Anthony Hearst
1:15 PM - 2:30 PM
1:15 PM - 2:30 PM
Michigan 1A and 1B
Genevieve O'Sullivan Gerald Fikes
2:00 PM - 5:30 PM
2:00 PM - 5:30 PM
Columbus Hall C-F
2:30 PM - 3:30 PM
2:30 PM - 3:30 PM
Columbus Hall K-L
John Mizicko Jason Goltz Chet Boruff Pat Miller
3:30 PM - 4:30 PM
3:30 PM - 4:30 PM
Columbus Hall G-J
Emerson Nafziger Greg Ury
3:30 PM - 4:30 PM
Grand Suite 5
4:30 PM - 6:00 PM
4:30 PM - 6:00 PM
Riverside Center
Wednesday, December 11, 2019
7:00 AM - 5:00 PM
7:00 AM - 5:00 PM
Grand Ballroom Registration
8:00 AM - 9:30 AM
8:00 AM - 9:30 AM
Columbus Hall G-J
Jeffrey Koscelny Mark Gold Jody Pollok-Newsom
8:00 AM - 5:00 PM
8:00 AM - 5:00 PM
Columbus Hall A-B
8:00 AM - 5:00 PM
Riverside Center
8:00 AM - 5:00 PM
Grand Ballroom C-F
8:30 AM - 9:30 AM
8:30 AM - 9:30 AM
Columbus Hall E-F
9:45 AM - 11:45 AM
9:45 AM - 11:45 AM
Columbus Hall E-F
10:00 AM - 11:30 AM
10:00 AM - 11:30 AM
Riverside Center
Ruhiyyih Dyrdahl-Young Dale Ireland, PhD Craig Nelson Keri Carstens
11:30 AM - 12:30 PM
11:30 AM - 12:30 PM
Columbus Hall G-J
11:30 AM - 1:30 PM
11:30 AM - 1:30 PM
Riverside Center
12:00 PM - 1:00 PM
12:00 PM - 1:00 PM
Grand Suite 5
1:00 PM - 2:00 PM
1:00 PM - 2:00 PM
Michigan 1A and 1B
2:15 PM - 3:15 PM
2:15 PM - 3:15 PM
Columbus Hall G-J
Tim Hammerich
2:30 PM - 3:30 PM
2:30 PM - 3:30 PM
Grand Suite 5
3:30 PM - 5:00 PM
3:30 PM - 5:00 PM
Columbus Hall C-F
Pat Miller Wendy Mosher Garry Meier Jeff Kostuik
4:00 PM - 5:00 PM
4:00 PM - 5:00 PM
Riverside Center
Thursday, December 12, 2019
7:00 AM - 1:00 PM
7:00 AM - 1:00 PM
Grand Ballroom Registration
7:30 AM - 8:45 AM
7:30 AM - 8:45 AM
Michigan 1
8:00 AM - 10:00 AM
8:00 AM - 10:00 AM
Columbus Hall G-J
David Bubeck Peggy Ozias-Akins Mark Stowers Travis Bayer
8:00 AM - 1:00 PM
8:00 AM - 1:00 PM
Riverside Center
8:00 AM - 1:00 PM
Columbus Hall A-B
8:00 AM - 1:00 PM
Grand Ballroom C-F
9:00 AM - 10:00 AM
9:00 AM - 10:00 AM
Monarch Suite 3475
9:30 AM - 11:00 AM
9:30 AM - 11:00 AM
Columbus Hall C-F
Lauren Schreck Mark Waschek
10:00 AM - 11:30 AM
10:00 AM - 11:30 AM
Riverside Center
Andy Winkler
10:15 AM - 11:45 AM
10:15 AM - 11:45 AM
Columbus Hall G-J
Jennifer Riggs Nathan Kleczewski Gregory Tylka
11:15 AM - 12:30 PM
11:15 AM - 12:30 PM
Michigan 1
Bryan Endres Ken Dallmier
11:45 AM - 1:00 PM
11:45 AM - 1:00 PM
Riverside Center
1:00 PM - 2:30 PM
1:00 PM - 2:30 PM
Columbus Hall C-F
Todd Mayhew Alex Cochran Pamela Calvo Velez Mike McFatrich Keith Pitts
1:45 PM - 3:45 PM
1:45 PM - 3:45 PM
Columbus Hall G-J
Margaret Redinbaugh
3:30 PM - 5:00 PM
3:30 PM - 5:00 PM
Grand Suite 3